مشخصات فردی و زندگینامه
نام:محمد علی
نام خانوادگی:اسماعیلی
شهرت:اسماعیلی
نخصص ها:فلسفه ، کلام ، فقه و اصول

زندگی نامه

محمدعلی اسماعیلی در فروردین 1368 خورشیدی دیده به جهان گشود. پس از فراگیری مقدمات آموزش، در سال 1380 شمسی به تحصیل دروس حوزوی روی آورد و پس از فراگیری مقدمات، در سال 1384 وارد حوزه علمیه قم شد.

اساتید سطح

دروس عالی از قبیل رسائل، مکاسب و کفایة الاصول را در حوزه علمیه قم از محضر اساتید بزرگواری همچون حجج اسلام آقایان: مؤمن، اعتمادی، امیری مازندرانی، ملکوتی و مختاری فراگرفت.

اساتید خارج

سلسله بحث های خارج فقه و اصول را از محضر اساتید بزرگوار، آیات عظام آقایان: سید محمود هاشمی شاهرودی (رحمه الله)،‌ جعفر سبحانی، شب زنده دار (دامت برکاتهم) کسب فیض نمود.

دروس تخصصی کلام اسلامی

همزمان با بهره گیری از اساتید بزرگوار در سلسله مباحث فقهی و اصولی، سلسله مباحث کلامی را نیز از اساتید بزرگوار این رشته بهره برد. از درس خارج کلام استاد معظم علی ربانی گلپایگانی در مباحث کلام جدید بهره برد و بخش هایی از شوارق الالهام حکیم لاهیجی را از محضر جناب استاد معظم محمد حسین حشمت پور استفاده نمود.

سر انجام موفق گردید در سطح چهار تخصصی کلام اسلامی را در مرکز تخصصی کلام اسلامی زیر نظر حضرت آیت الله جعفر سبحانی شرکت و از محضر اساتید بزرگوار نظیر آیت الله دکتر احمد بهشتی و حجج اسلام آقایان: علی ربانی گلپایگانی، عسکری سلیمانی، محمد حسین زاده، محمد رضا امامی نیا و دیگر اساتید این مرکز کسب فیض نماید.

دروس تخصصی فلسفه اسلامی

فراگیری سلسله مباحث عقلی به ویژه فلسفه اسلامی، دغدغه همیشگی ایشان بود و در همین راستا نخست مقطع کارشناسی را در مؤسسه آموزشی و پژ‍وهشی امام خمینی استفاده نمود سپس از محضر اساتید بزرگوار و حجج اسلام آقایان: غلامرضا فیاضی، سید یدالله یزدان پناه، محمد حسین زاده، محمد حسین حشمت پور و دیگر اساتید این رشته بهره برد که توفیقات روزافزون همه این بزرگوران را از محضر خدای متعال خواهانیم.

عرصه پژوهش

باور به لزوم پژوهش در کنار آموزش و در راستای تکمیل و ثمردهی آموزش، ایشان را بر آن داشت که در سلسله مباحث آموزشی، پژوهش هایی نیز در قالب کتاب و مقاله ارائه نماید که عمدتا در حوزه فقه و اصول، فلسفه، کلام و منطق است که در بخش آثار ارائه گردیده است.

همچنین با برخی دانشنامه ها نیز همکاری پژوهشی برقرار است که دانشنامه کلام اسلامی زیر نظر حضرت آیت الله جعفر سبحانی و دانشنامه قرآن کریم مربوط به پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه از جمله آنهاست.

در پایان، حسن عاقبت و عمر با برکت برای تمام طلاب بلکه برای همه مسلمانان از درگاه باری تعالی خواهانیم.